Taktinė medicina – sužinokite apie tai daugiau

Taktinė medicina – tai pažangi medicinos ir karo mokslų teorijų bei praktikų visuma. Pagrindinis šios disciplinos objektas – skubi pirmoji medicinos pagalba nukentėjusiems mūšyje. Nors taktinė medicina savo kilme ir tikslais yra orientuota į karybą, tačiau šios disciplinos pasiekimai taikomi ir kitose srityse.

Taktinės medicinos procedūros adaptuojamos ir naudojamos teisėtvarkos, jėgos struktūrų (policijos, viešojo saugumo, apsaugos tarnybų) darbe. Efektyvūs ir pažangūs taktinės medicinos produktai tapo populiarūs ir civiliniame gyvenime: naudojami pavojingoje pramonės ir statybų veikloje, ekstremalus laisvalaikio ir sporto (autoralis) atstovų, praktinio šaudymo atstovų, medžiotojų.

M.A.R.C.H. algoritmas

Tai akronimas padedantis įsiminti skubios pirmosios medicinos pagalbos teikimo žingsnius ir jų seką. Šis akronimas sudarytas iš pirmųjų šių žodžių raidžių:

Massive Hemorrhage – masyvus kraujavimas

Masyvus kraujavimas yra viena iš pavojingiausių būklių, todėl tam skiriamas pirmumas M.A.R.C.H. algoritme. Nesuteikus greitos pagalbos nukentėjusysis gali žūti per kelias minutes. Sužinokite apie masyvų kraujavimą ir jo stabdymo būdus.

Taktinės medicinos centras prekiauja patikimomis ir profesionaliomis masyvaus kraujavimo stabdymo priemonėmis:

Airway – kvėpavimo taka

Respiration – kvėpavimas

Circulation – kraujotaka

Hypotermia – hipotermija

Taktinė pagalba nukentėjusiems mūšyje – mokomoji medžiaga

taktine medicina
Taktinė pagalba nukentėjusiems mūšyje. Tactical Combat Casualty Care

Taktinės medicinos svetainė www.takmed.lt yra projektas, skirtas mokytis gaivinimo, pirmosios pagalbos ir taktinės medicinos pagrindų.  Jame pristatomas JAV sukurtas Taktinės pagalbos nukentėjusiems mūšyje (angl. Tactical Combat Casualty Care, TCCC, TC3) kursas bei į lietuvių kalbą išverstos naujausios TCCC gairės, skirtos visiems kombatantams nemedikams. Svetainėje taip pat aptariamos taktinėje aplinkoje naudojamos technikos ir priemonės, dalinamasi naudingomis nuorodomis, straipsniais bei analizuojama įvairi video medžiaga.